Pivovar Sessler – Trnava

Pivovar Sessler - Trnava

História výroby piva a pivovar Sessler v Trnave siaha až do 14. storočia. V roku 1419 dostalo mesto výsadu variť a predávať pivo, čím sa legalizoval stav zo 14. storočia. V roku 1752 dostala Trnava povolenie na výstavbu nového pivovaru.

Postavili ho za hradbami mesta a radní páni ho prevádzkovali od roku 1783 do konca prvej polovice 19. storočia. Spravidla bol pivovar neustále v prenájme. Posledný nájomník bol Mojžiš Kopper, ktorý ho napokon aj kúpil. Hospodársky úpadok pred začiatkom technickej revolúcie sa nevyhol ani Trnave. Posledné záznamy o varení piva sa datujú rokom 1867. V roku 1872 zapísali do obchodného registra Jozefa Sesslera so synmi, ktorí odkúpili priestory pivovaru.

Po získaní povolenia na výrobu sladu a rekonštrukcii objektov zahájil výrobu sladu. Výroba piva v Sesslerke sa obnovila až v 21. storočí, v roku 2008.

Pivovar Sessler Trnava

Pivá z nášho pivovaru:

 Stály sortiment:

10% Saigon Tiger

11,5% Sessler Svetlý ležiak

13% Sessler Tmavý špeciál

20% Sessler Svetlý špeciál

 

Nealko pivo Sessler

Nealko nápoj Pivea®

 

v 0,5l fľašiach:

Amarillo nealko pivo

Nealko pivo s príchuťou ružového grepu

 

Aktuálne špeciály:

Mosaic IPA – Vrchne kvasené pivo štýlu IPA 16° single hop Mosaic, s obsahom alkoholu 7,3%.  IBU:57

PIPA Vrchne kvasené pivo, ktoré vzniklo kombináciou štýlu APA a weizenbeer. Tieto štýly sa vzájomne prepojili tak, že môžete cítiť tóny banánov a klinčekov, ale zároveň aj ovocnú chuť a arómu amerických chmeľov.  IBU:40 Obsah alk. 5,52%

Retro edícia v 0,5l sklenných fľašiach:

Trnavan 10% svetlé

Malvína 10% tmavé

Záhorák 11% svetlé

Zlatý Klas 14% svetlé